New York Times doporučil návštěvu Kroměříže

New York Times doporučil návštěvu Kroměříže

PDFПечатьE-mail
There are no translations available.

duben 2014

 

Nové vydání cestopisu The New York Times  s názvem 36 hodin/125 víkendů v Evropě zařadilo mezi tři tipy na víkend v České republice i zámek, zahrady a arcibiskupské sklepy v Kroměříži.

V rámci moravského víkendu láká do Mikulova, Lednice a Kroměříže americké turisty, kteří si po cestě Moravou mohou prohlédnout i židovské památky či místa spjatá s napoleonskými válkami.

"Cestopis světově uznávaného média doporučuje nejlepší tipy z turistické nabídky Evropy. Je pro nás ctí, že se právě Kroměříž dostala do tak prestižního výběru," uvedla starostka Kroměříže Daniela Hebnarová. Hanácké Athény, jak se Kroměříži přezdívá, jsou plné barokních skvostů.

"Památky UNESCO v Kroměříži jsou chloubou Východní Moravy. Ceníme si zejména toho, že si Kroměříž vybrali při svých cestách nezávislí redaktoři," komentovala  úspěch Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. V nabídce The New York Times nechyběl ani jeden víkend v Praze a druhý v Plzni. "Možná už přišel čas objevovat krásná, ale turisty dosud nezahlcená místa. Kroměříž má genius loci a pro americký trh je zdejší zámek zajímavý i tím, že se zde natáčel Formanův nejslavnější film Amadeus," dodala Daňová.

Výpravný barevný cestopis má 644 stran, obsahuje 800 fotografií a nabízí 125 tipů na víkendy v Evropě včetně vybraných tipů na ubytování a stravu.

Facebook

Online

Сейчас 13 гостей онлайн

DOPORUČUJEME

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер